Co musisz i chcesz wiedzieć o domach starości

ymi czynnościami związanymi. Pielęgniarstwo bywa stosowane w takich znaczeniach jak m.in.: czynności mające na celu pielęgnację chorych i opiekę nad nimi, wykonywanych przez pielęgniarki; zawód zapoczątkowany przez Florence

Dodane: 11-02-2017 04:20
Co musisz i chcesz wiedzieć o domach starości

Termin pielęgniarstwa w Wikipedii

Pielęgniarstwo ? termin używany do różnego rodzaju zadań i działań zawodowych pielęgniarek i pielęgniarzy oraz nauki, wiedzy, techniki i sztuki z tymi czynnościami związanymi.

Pielęgniarstwo bywa stosowane w takich znaczeniach jak m.in.:

czynności mające na celu pielęgnację chorych i opiekę nad nimi, wykonywanych przez pielęgniarki;
zawód zapoczątkowany przez Florence Nightingale w XIX wieku;
działalność związana z kształceniem, doskonaleniem zawodowym pielęgniarek oraz systemem organizacyjnym tych czynności;
składowa część pojęcia służba zdrowia z jej problematyką.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarstwo


Ceny w domach seniora

Dlaczego pobyty w domach seniora są dość drogie? Cóż należy przede wszystkim rozpatrzeć ile kosztowałoby wynajęcie całodobowe opieki w naszym domu. Do tego dochodzą koszty i czas spędzony przy naszym seniorze i już wychodzi całkiem duża suma.

Osoba starsza i opieka nad nią nie należy do najłatwiejszych, dlatego czasami lepiej oddać to w ręce kogoś z doświadczeniem i odpowiednim podejściem. Pamiętajmy też że im człowiek starszym tym bardziej krnąbrny, co też nie ułatwią codziennych relacji i współpracy.


Domy opieki- prawdziwe oblicze

Domy opieki to prywatnie działające firmy, które zajmują się prowadzeniem domu dla starszych i schorowanych osób. Niestety wielu ludzi uważa, że umieszczenie członka rodziny w domu seniora jest wręcz okrutne. Krążą też pewne plotki o rzekomym złym traktowaniu pensjonariuszy w takich domach.

Na szczęście prawda jest taka, że prywatne domy opieki to czasami jedyne miejsce, gdzie nasza babcia czy dziadek mogą spędzić czas między swoimi rówieśnikami oraz są w pełni bezpieczni dzięki całodobowej opiece pielęgniarskiej. W większości domów seniora stacjonuje też lekarz, przez co w nagłym przypadku nasz najbliższy otrzyma najlepszą możliwą pomoc od razu.