Chociaż budowa instalacji fotowoltaicznej czy zamontowanie kolektorów słonecznych jest dość kosztowne, to jednak korzystanie z takiej instalacji dość szybko się zwraca.
Co więcej, korzystając z takiego źródła energii działamy w sposób zupełnie ekologiczny.
Takie rozwiązanie ma zatem same atuty.
Energia słoneczna staje się coraz bardziej rozpowszechnionym źródłem energii i nic dziwnego, ponieważ warto zainwestować w taką instalację.Ekologia zajmuje się badaniem powiązań między organizmami żywymi a środowiskiem abiotycznym (układy biologiczne istnieją w sieci powiązań między sobą i otaczającym je środowiskiem), opartych na różnego rodzaju interakcjach.
Określenia ekologia, ekologiczny są często używane w języku potocznym w szerokim i czasem nieprecyzyjnym sensie znaczeniowym, nie zawsze związanym z ekologią jako nauką.
Często odnoszą się do sozologii, tj.
nauki o ochronie środowiska lub do ochrony środowiska jako takiej, a nawet do filozofii ekologicznej (ekozofia), działalności społecznej czy artystycznej. Termin ten, od słowa oecologia, wprowadził w 1866 r.niemiecki biolog i ewolucjonista Ernst Haeckel, by określić badania nad zwierzętami i ich relacjami z otaczającym światem nieorganicznym i organicznym, ze szczególnym uwzględnieniem interakcji, przyjaznych lub wrogich, z organizmami roślinnymi i zwierzęcymi, z którymi wchodzą w kontakt.
Na organizmy w środowisku oddziałują czynniki abiotyczne i biotyczne. Jedni autorzy sądzą, że przedmiotem ekologii powinny być relacje między rzeczywistością biotyczną a abiotyczną, inni natomiast rozszerzają jej zakres na tak zwany wymiar aplikacyjny (tzw. ekologia stosowana).ekologizm).
Jedni bronią jej wymiaru ilościowego (strategia redukcjonistyczna), inni skupiają się na wymiarze jakościowym (strategia holistyczna).
Z powodu tak różnorodnych podejść i poglądów na zakres ekologii w podręcznikach spotyka się różne jej definicje i różne modele teoretyczne. Zazwyczaj za najważniejsze pojęcia w ekologii uważa się następujące: populacja, biocenoza, ekosystem, krajobraz, biosfera, sukcesja ekologiczna.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/EkologiaŚrodowisko ? ogół elementów nieożywionych i ożywionych, zarówno naturalnych, jak i powstałych w wyniku działalności człowieka, występujących na określonym obszarze oraz ich wzajemne powiązania, oddziaływania i zależności.
Jest to pojęcie podrzędne w stosunku do przyrody, obejmującej również elementy ożywione. Z uwagi na stopień przekształcenia środowisko dzielimy na: środowisko przyrodnicze (naturalne) środowisko antropogeniczne środowisko sztuczne środowisko zdegradowane W Polsce za korzystanie ze środowiska (np.