Kiedy wysyłać zaproszenia ślubne? Wikipedia podpowiada

klasyczne zaproszenia ślubne klasyczne zaproszenia ślubne
O zaproszenia ślubne należy zadbać z odpowiednim wyprzedzeniem.
Poszukiwania firmy poligraficznej, bądź pracowni artystycznej powinno rozpocząć się nawet rok przed ślubem, aby zbadać wszystkie oferty (np.

poprzez zamawianie próbek) i zaplanować odpowiedni projekt.

Przygotowywanie projektów i ich realizacja przez przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w produkcji zaproszeń trwa mniej więcej trzy miesiące. Okres ten może być krótszy przy zaproszeniach tradycyjnych.

Niezbędnym czynnikiem jest poproszenie firmy-realizatora o określenie terminu wykonania zlecenia.

Gotowe zaproszenia wysyłamy, bądź dostarczamy osobiście minimum na 6-8 tygodni przed datą ślubu.

Dobrze jest jednak zaproszenia rozdać na 3 miesiące przed weselem, aby goście mogli się odpowiednio przygotować.

Zawiadomienia możemy wysłać nieco później, bo nawet 4 tygodnie przed uroczystością.

Dodatkowo szczególną uwagę przy tworzeniu i wypełnianiu zaproszeń należy zwrócić na odpowiednią odmianę i formę nazwisk gości oraz na zabezpieczenie się w dodatkowe zaproszenia i koperty, w razie pomyłki, bądź niespodziewanego uzupełniania listy gościŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaproszenia_ślubne

O pierwszej komunii świętej z Wikipedii

Pierwsza komunia święta ? uroczystość katolicka, w której podczas mszy wierni po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, czyli zgodnie z wyznawaną przez siebie wiarą prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba.
Do pierwszej komunii świętej Kościół dopuszcza wiernych, którzy znają podstawowe prawdy wiary i rozumieją dokonującą się na mszy świętej transsubstancjację1.

Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla przyjmujących i ich rodzin, lecz również dla całej wspólnoty parafialnej.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pierwsza_komunia_święta

Sprzedaż kartek świątecznych

Produkcja kartek świątecznych jest bardzo dochodowym zajęciem zwłaszcza w okresie największych świąt religijnych. Zresztą osoby wyrabiające kartki świąteczne bardzo często zajmują się również wyrabianiem innego rodzaju kartek, dlatego nie powinny one mieć problemów z utrzymaniem swoich firm usługowych pod warunkiem, że nie będą za bardzo zawyżać cen oferowanych przez siebie usług.
Bardziej drogie mogą być kartki ozdabiane lub grające czy produkowane w bardziej nietypowych kształtach, jednak trzeba przyznać, że to od klienta zależy jakiego rodzaju kartkę wybierze z całego zestawu dostępnych w danym sklepie kartek.

Sama sprzedaż kartek świątecznych prowadzona jest w bardzo różnych miejscach, zarówno w sklepach, jak i w kioskach..

Dodane: 31-01-2017 05:10

Tagi: zaproszenia kartki karty ślub wesele poligrafia