Takie usługi prawne polegają na świadczeniu porad prawnych tym pracownikom firm, którzy są odpowiedzialni za podpisywanie umów handlowych.
Korzystanie z pomocy prawnika podczas podpisywania wątpliwych lub dużych umów handlowych jest już standardem obowiązującym w praktycznie wszystkich firmach. W niektórych z nich po porady prawne sięga się również podczas podpisywania wszystkich umów handlowych. Prawnicy pomagają również kierownikom firm w rozwiązywaniu ich sporów prawnych z pracownikami lub w momencie, kiedy składane są jakieś reklamacje przez niezadowolonych klientów.Osobnym zadaniem prawników jest świadczenie usług prawnych imigrantom, którzy niekiedy potrzebują uzyskać azyl, a innym razem po prostu nie mogą sami rozwiązać swojej sytuacji prawnej.
Nie można również zapominać, że w wielu krajach pracują osoby z zagranicy, które muszą przez jakiś czas przebywać na terenie obcego kraju i potrzebują ochrony prawnej.
Organy Sądu Najwyższego Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego Prezes Sądu Najwyższego (dla każdej z izb) Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego zgromadzenie sędziów izby Sądu Najwyższego (dla każdej z izb) Kolegium Sądu Najwyższego W Sądzie Najwyższym działają także (ale nie są to organy SN): Kancelaria Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego Biuro Studiów i Analiz Sądu Najwyższego Izby Sądu Najwyższego Cywilna (31 sędziów) Karna (28 sędziów) Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych (19 sędziów) Wojskowa (9 sędziów) Na dzień 31 grudnia 2015 w Sądzie Najwyższym orzekało 84 sędziów3..Liczbę stanowisk sędziowskich w Sądzie Najwyższym oraz liczbę Prezesów ustala Prezydent RP na wniosek Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN.
Od 2015 liczba stanowisk sędziowskich w Sądzie Najwyższym wynosi 933. Pracami każdej z izb kierują Prezesi Sądu Najwyższego, a izby dzielą się dalej na wydziały.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C4%85d_Najwy%C5%BCszy_(Polska)