Istnieje wiele typów pomp ciepła, jedne bardziej, drugie mniej opłacalne.

Montaż jednak wymaga niemałego doświadczenia, z tego powodu warto wynająć firmę, która montuje .

Sprawa wydajności pompy ciepła- cytat z Wiki

pompy ciepła gdańsk
Nazwa "pompa ciepła" jest użyta przez analogię do nazwy powszechnie znanej "pompy hydraulicznej" pompującej ciecz (najczęściej wodę) z niżej położonego zbiornika do zbiornika położonego wyżej.

Zarówno "pompa hydrauliczna" jak i "pompa ciepła" potrzebują energii dostarczonej z zewnątrz.

Kiedy ciepło płynie w naturalnym kierunku (od wyższej temperatury do niższej), przepływ tego ciepła może być wykorzystany do napędu silnika cieplnego podobnie jak przepływ wody płynącej grawitacyjnie z góry na dół napędza silnik hydrauliczny (turbinę wodną).
Aby "zmusić" ciepło do płynięcia w odwrotnym kierunku (od temperatury niższej do wyższej) należy z zewnątrz dostarczyć energii do napędu, podobnie jak przy pompowaniu wody z dolnego zbiornika do górnego. Przy odpowiedniej konstrukcji "pompa ciepła" i "silnik cieplny" mogą być jednym urządzeniem, podobnie jak jednym urządzeniem mogą być pompa hydrauliczna i silnik hydrauliczny w elektrowni szczytowo-pompowej.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła

Eko grzanie w nowym budynku

Przy budowie nowego budynku należy pomyśleć o sposobie jego ogrzewania już na etapie projektu.

Pozwoli to uniknąć drogich zmian i unowocześnień dla wybranego rodzaju ogrzewania.

Warto również stosować wysokiej jakości materiały budowlane, ponieważ mają z reguły lepsze parametry od tych najtańszych.

Co może być kluczowe jeżeli chodzi o zużycie energii przez budynek. Nowoczesne metody ogrzewania niestety wymagają spełnienia pewnych norm, aby były były wydajne w danym budynku.
Przede wszystkim chodzi o jak najmniejsze straty ciepła, ponieważ to przynosi niepotrzebne koszty. Warto rozeznać się w temacie zanim przystąpimy do jakiejkolwiek realizacji.

Innowacje w ogrzewnictwie

pompy ciepła gdańsk Od kilku lat wielką popularnością wśród osób rozpoczynających budowę domu cieszą się wszelkie instalacje ogrzewnicze pozwalające nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy przeznaczanych na ogrzewanie własnego domu, ale również korzystnych z punktu widzenia ochrony środowiska.

Pompy ciepła czy instalacje rekuperacji stają się również coraz bardziej popularne w obiektach budowlanych innych, niż domy jednorodzinne.

Często korzystają z nich również ludzie planujący modernizację instalacji ogrzewniczej w domu czy budynku innego rodzaju.

Nic więc dziwnego, że tego rodzaju usługi stają się z roku na rok coraz tańsze i powszechniejsze a firm zajmujących się montażem tego typu instalacji ciągle przybywa..
Dodane: 04-10-2016 05:38

Tagi: usługi dom gdańsk ogrzewanie pompy ciepła

Widok do druku:

pompy ciepła gdańsk