odciążenia i ochrony miejsc

wkładki ortopedyczne wkładki ortopedyczne
Obuwie ortopedyczne - jest specjalistycznym obuwiem noszonym przez ludzi w celu korekcji lub zapobiegania wadom stóp, odciążenia i ochrony miejsc zmienionych chorobowo oraz kosmetycznego uzupełnienia ubytków tkanek (kalectwa). Rozróżniamy: obuwie profilaktyczne (stosowane w celu zapobiegania zniekształceniom u dzieci) obuwie redresyjne, korygujące (stosowane m.in.
w leczeniu stopy końsko-szpotawej, stopy wydrążonej) obuwie wyrównujące skrócenie (u dzieci umożliwia prawidłowy rozwój kręgosłupa i stawów biodrowych) Oprócz tego do obuwia ortopedycznego zalicza się wszelkiego rodzaju wkładki ortopedyczne (np.

korygujące płaskostopie), ochraniacze, kliny (stosowane m.in.

w halluksach).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Obuwie_ortopedyczne

Skuteczność w rehabilitacji dzieci

Nasze dziecko to skarb, o który trzeba dbać.
Z tego powodu, jeżeli zauważymy, iż jego postawa ciała jest w jakiś sposób niepokojąca, to zwróćmy się po pomoc do lekarza.

Badania i obserwacja pokażą, czy nasze dziecko będzie potrzebowało specjalistycznej rehabilitacji, która w wielu przypadkach jest zlecana.

Jeśli tak właśnie będzie, to przede wszystkim poszukajmy dobrego ośrodka, gdzie rehabilitacja przeprowadzana jest w profesjonalny sposób, przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, podejście do pacjentów i doświadczenie.

Wspaniale będzie, jeżeli to ktoś z rodziny lub znajomy doradzi miejsce, do którego udamy się z dzieckiem.

Wtedy będziemy mogli mieć pewność, że trafiło ono w dobre ręce.
A to przecież najważniejsze!

Rehabilitacja dziecka a wpływ na zdrowie

Jeżeli nasze dziecko potrzebuje profesjonalnego wsparcia ze strony fizjoterapeuty, to nie czekajmy i już dziś zróbmy wszystko, by o jego zdrowie zadbali najlepsi w swoim fachu profesjonaliści.
Pamiętajmy o tym, że rehabilitacja dzieci, czym wcześniej jest prowadzona, tym lepsze przynosi efekty.
Nie warto jest zatem zwlekać z jej rozpoczęciem.
Przede wszystkim należy zaś pamiętać o tym, że specjalista, do którego się udamy, powinien mieć szerokie doświadczenie w pracy z osobami niepełnoletnimi.
Każdy wie, że ciało dziecięce wymaga nieco innego traktowania niż dorosłe, dlatego też dobrze zrobimy, jeśli przed wizytą u fizjoterapeuty dowiemy się, z jaką grupą wiekową pracuje na co dzień.
Warto jest też przeczytać w Internecie choć kilka opinii na temat danego fachowca.
.

Widok do druku:

wkładki ortopedyczne